Bredax2 cestopisne slide

Wojciech Cejrowski

Naše společnost se podílela na uvedení knihy Gringo mezi divochy na český a slovenský trh. Jedná se o jedinečnou cestopisnou knihu, která Vás zavede do míst, kam by jste se na svých cestách většinou nikdy nedostali. Autor v ní popisuje často neuvěřitelné a mnohdy i velmi nebezpečné situace, které zažil na svých cestách do těch nejodlehlejších míst naší planety. Spolu s autorem se podíváte např. do amazonského pralesa, na Kubu nebo mezi ozbrojené jednotky Guerrilla ve Střední Americe. Gringo mezi divochy je plná napětí a humoru, bez kterého by si autor své cesty nedovedl ani představit. Navíc mu jeho jedinečný smysl pro humor párkrát zachránil i život.
 
Knihy Gringo mezi divochy se v Evropě prodalo již přes 500 000 kusů.
 
Společně s panem Zbigniewem Czendlikem knihu doporučujeme všem, kteří milují cestování nebo o něm jen rádi čtou.
 
cejrowski 1
 
Wojciech Cejrowski je znám jako cestovatel, antropolog, badatel divošských indiánských kmenu, spisovatel, stand up komik, fotograf a v neposlední řade také tvůrce exotických dokumentárních pořadů, za které obdržel v roce 2008 na mezinárodním New York Festivals zlatou medaili v kategorii Travel & Tourism. Hovoří plynně třemi jazyky: americkou angličtinou, španělsky a polsky. Již téměř 30 let se vydává do těch nejvzdálenějších míst naší planety. Doposud navštívil přibližně 60 zemí. Jeho druhým domovem je amazonský prales, kde se snaží zkoumat indiánské kmeny - jejich životní styl, zvyky a kulturu. Wojciech Cejrowski je znám jako ten, který míří do míst, kam ostatní vůbec nechodí.
 
Zde je několik příkladů:
- v roce 1996 se pešky dostal z Panamy do Kolumbie - prošel bahnitý Dariénský průsmyk, který je znám jako pól džungle.
- v roce 1999 zdolal v Guyaně celou trasu Camel Trophy a dostává se ještě mnohem dál - do poslední vesnice kmene Wai Wai.
 
Mnohokrát plul indiánskou pirogou (druh loďky) přímo doprostřed panenského pralesa; dlouhé týdny neměl kontakt s civilizací. Bydlel s indiány a žil stejným způsobem jako oni: stavěl chatrče, lovil, jedl stejné jídlo jako oni... když měli hlad, měl ho také. To vše jen proto, aby získal, uchoval a zachránil informace o lidech, kteří žijí pořád jako v době kamenné.
 
Tuto knihu můžete koupit ve všech dobrých knihkupectvích.
 
cejrowski 2
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account